Strona główna

MOPS w Grajewie informuje, że wzorem lat ubiegłych we współpracy ze Stowarzyszeniem Uśmiech Grajewa  rozpoczyna dystrybucję żywności w ramach Programu Operacyjnego" Pomoc Żywnościowa 2014-2020".
Osoby zainteresowane zapraszamy do siedziby Ośrodka w celu wypełnienia skierowania do otrzymania pomocy.

 

Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem 21.02 - 27.02

W Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Grajewie funkcjonuje Lokalny Punkt Pomocy Pokrzywdzonym Przestępstwem, gdzie można uzyskać bezpłatna i kompleksową pomoc.

Osoby zainteresowane zapraszamy do kontaktu z p. Karoliną Gilejko 518 595 672


#funduszsprawiedliwości


 

 

 

Miasto Grajewo - Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej
w Grajewie zamierza przystąpić do realizacji  Programu "Korpus Wsparcia Seniorów" na rok 2022


Cel: Poprawa bezpieczeństwa oraz możliwości samodzielnego funkcjonowania w miejscu zamieszkania dla osób starszych przez zwiększenie dostępu do tzw. "opieki na odległość".


Adresaci programu:

  • mieszkańcy m. Grajewo
  • osoby w wieku 65 i więcej lat, którzy mają problemy związane z samodzielnym funkcjonowaniem ze względu na stan zdrowia, prowadzący samodzielne gospodarstwa domowe lub mieszkający z osobami bliskimi, które nie są w stanie zapewnić im wystarczającego wsparcia.


Opis usługi:

- udostępnienie seniorom tzw. "opasek bezpieczeństwa" wyposażonych w co najmniej trzy z następujących funkcji: przycisk bezpieczeństwa - sygnał SOS, detektor upadku, czujnik zdjęcia opaski, lokalizator GPS, funkcje umożliwiające komunikowanie się z centrum obsługi i opiekunami, funkcje monitorujące podstawowe czynności życiowe (puls i saturacja);

- sprawowanie całodobowej opieki na odległość nad seniorami przez centrum monitoringu;

- po odebraniu zgłoszenia dyspozytor (ratownik medyczny, opiekun medyczny, pielęgniarka) podejmuje decyzję o sposobie udzielenia pomocy seniorowi. W zależności od sytuacji może on zapewnić wsparcie emocjonalne przez telefon, poprosić o interwencję kogoś z jego najbliższego otoczenia (rodzinę, sąsiadów, opiekunów), poprosić o interwencję pracownika ośrodka pomocy społecznej lub wezwać służby ratunkowe.


Udział w programie jest bezpłatny.

W celu rozpoznania potrzeb osoby zainteresowane udziałem w programie zapraszamy do kontaktu w terminie do dnia 14 lutego 2022 r., do godz. 10.00, telefonicznie pod numerem 86 273 08 63, e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. lub osobiście w siedzibie Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Grajewie.

 

 

Wigilia Maltańska

W dniu 24.12.2021 r. Zakon Maltański przy współpracy z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Grajewie po raz czwarty zorganizował Wigilię dla osób samotnych z terenu Miasta Grajewo. Do skorzystania z tej formy pomocy zostało zakwalifikowanych 150 osób i 52 dzieci. Z uwagi na stan pandemii w kraju zestawy dań wigilijnych, przygotowanych przez firmę cateringową, wydawane były potrzebującym w siedzibie grajewskiego Klubu Seniora. Dzieci natomiast otrzymały prezenty w formie paczek. Potrawy zostały zapakowane dla każdego uczestnika indywidualnie. w ich wydawaniu pomagali pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Grajewie. Osobom, które z różnych przyczyn samodzielnie nie były w stanie zgłosić się po odbiór posiłków dostarczyli je pod wskazany adres pracownicy MOPS w Grajewie. Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej oraz Zakon Maltański pomimo trudnej sytuacji i warunków organizacyjnych starał się zapewnić osobom samotnym wsparcie w tym szczególnym świątecznym czasie.

Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, pracownicy i mieszkańcy Miasta Grajewo dziękują głównym sponsorom Zakonowi Maltańskiemu i Fundacji PGE za okazane serce oraz pamięć o osobach najbardziej potrzebujących z miasta Grajewa.

Galeria zdjęć pod linkiem TUTAJ.