Strona główna

 

Program "Korpus Wsparcia Seniorów" na rok 2023

Miasto Grajewo - Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Grajewie informuje, że przystąpił do realizacji

Programu "Korpus Wsparcia Seniorów" na rok 2023

Moduł II

Cel: Poprawa bezpieczeństwa oraz możliwości samodzielnego funkcjonowania w miejscu zamieszkania dla osób starszych przez zwiększenie dostępu do tzw. "opieki na odległość".

Adresaci programu:

- mieszkańcy m. Grajewo

- osoby w wieku 65 i więcej lat, którzy mają problemy związane z samodzielnym funkcjonowaniem ze względu na stan zdrowia, prowadzący samodzielne gospodarstwa domowe lub mieszkający z osobami bliskimi, które nie są w stanie zapewnić im wystarczającego wsparcia.

Opis usługi:

- udostępnienie seniorom tzw. "opasek bezpieczeństwa" wyposażonych w co najmniej trzy z następujących funkcji: przycisk bezpieczeństwa - sygnał SOS, detektor upadku, czujnik zdjęcia opaski, lokalizator GPS, funkcje umożliwiające komunikowanie się z centrum obsługi i opiekunami, funkcje monitorujące podstawowe czynności życiowe (puls i saturacja).

- sprawowanie całodobowej opieki na odległość nad seniorami przez centrum monitoringu;

Po odebraniu zgłoszenia dyspozytor (ratownik medyczny, opiekun medyczny, pielęgniarka) podejmuje decyzję o sposobie udzielenia pomocy seniorowi. W zależności od sytuacji może on zapewnić wsparcie emocjonalne przez telefon, poprosić o interwencję kogoś z jego najbliższego otoczenia (rodzinę, sąsiadów, opiekunów), poprosić o interwencję pracownika ośrodka pomocy społecznej lub wezwać służby ratunkowe.

Udział w programie jest bezpłatny.

Osoby zainteresowane udziałem w programie zapraszamy do kontaktu w terminie DO DNIA 30 CZERWCA 2023 r., w godzinach 7.30-10.00 lub 14.00-15.30, telefonicznie pod numerem 862730872, e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. lub osobiście w siedzibie Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Grajewie.

 

 

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Grajewie informuje, że z dniem 1 lutego 2023 r. nastąpiła zmiana kryterium dochodowego uprawniającego do przyznania bezpłatnych posiłków w szkole.

Obecne kryterium dochodowe wynosi 1200 zł netto na każdą osobę w rodzinie.

W celu przyznania prawa do bezpłatnego dożywiania w szkole zapraszamy do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej od poniedziałku do piątku w godz. 07.30-10.00 i 14.00-15.30.

 

 
Reklama