Strona główna

Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem 21.02 - 27.02

W Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Grajewie funkcjonuje Lokalny Punkt Pomocy Pokrzywdzonym Przestępstwem, gdzie można uzyskać bezpłatna i kompleksową pomoc.

Osoby zainteresowane zapraszamy do kontaktu z p. Karoliną Gilejko 518 595 672


#funduszsprawiedliwości


 

 

 

Miasto Grajewo - Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej
w Grajewie zamierza przystąpić do realizacji  Programu "Korpus Wsparcia Seniorów" na rok 2022


Cel: Poprawa bezpieczeństwa oraz możliwości samodzielnego funkcjonowania w miejscu zamieszkania dla osób starszych przez zwiększenie dostępu do tzw. "opieki na odległość".


Adresaci programu:

  • mieszkańcy m. Grajewo
  • osoby w wieku 65 i więcej lat, którzy mają problemy związane z samodzielnym funkcjonowaniem ze względu na stan zdrowia, prowadzący samodzielne gospodarstwa domowe lub mieszkający z osobami bliskimi, które nie są w stanie zapewnić im wystarczającego wsparcia.


Opis usługi:

- udostępnienie seniorom tzw. "opasek bezpieczeństwa" wyposażonych w co najmniej trzy z następujących funkcji: przycisk bezpieczeństwa - sygnał SOS, detektor upadku, czujnik zdjęcia opaski, lokalizator GPS, funkcje umożliwiające komunikowanie się z centrum obsługi i opiekunami, funkcje monitorujące podstawowe czynności życiowe (puls i saturacja);

- sprawowanie całodobowej opieki na odległość nad seniorami przez centrum monitoringu;

- po odebraniu zgłoszenia dyspozytor (ratownik medyczny, opiekun medyczny, pielęgniarka) podejmuje decyzję o sposobie udzielenia pomocy seniorowi. W zależności od sytuacji może on zapewnić wsparcie emocjonalne przez telefon, poprosić o interwencję kogoś z jego najbliższego otoczenia (rodzinę, sąsiadów, opiekunów), poprosić o interwencję pracownika ośrodka pomocy społecznej lub wezwać służby ratunkowe.


Udział w programie jest bezpłatny.

W celu rozpoznania potrzeb osoby zainteresowane udziałem w programie zapraszamy do kontaktu w terminie do dnia 14 lutego 2022 r., do godz. 10.00, telefonicznie pod numerem 86 273 08 63, e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. lub osobiście w siedzibie Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Grajewie.

 

 

Wigilia Maltańska

W dniu 24.12.2021 r. Zakon Maltański przy współpracy z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Grajewie po raz czwarty zorganizował Wigilię dla osób samotnych z terenu Miasta Grajewo. Do skorzystania z tej formy pomocy zostało zakwalifikowanych 150 osób i 52 dzieci. Z uwagi na stan pandemii w kraju zestawy dań wigilijnych, przygotowanych przez firmę cateringową, wydawane były potrzebującym w siedzibie grajewskiego Klubu Seniora. Dzieci natomiast otrzymały prezenty w formie paczek. Potrawy zostały zapakowane dla każdego uczestnika indywidualnie. w ich wydawaniu pomagali pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Grajewie. Osobom, które z różnych przyczyn samodzielnie nie były w stanie zgłosić się po odbiór posiłków dostarczyli je pod wskazany adres pracownicy MOPS w Grajewie. Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej oraz Zakon Maltański pomimo trudnej sytuacji i warunków organizacyjnych starał się zapewnić osobom samotnym wsparcie w tym szczególnym świątecznym czasie.

Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, pracownicy i mieszkańcy Miasta Grajewo dziękują głównym sponsorom Zakonowi Maltańskiemu i Fundacji PGE za okazane serce oraz pamięć o osobach najbardziej potrzebujących z miasta Grajewa.

Galeria zdjęć pod linkiem TUTAJ.

 

 

W dniu 17 grudnia 2021 r. Sejm przyjął ustawę o dodatku osłonowym.

Wnioski o dodatek osłonowy można złożyć:

1) w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Grajewie (Punkt Podawczy Ośrodka- wejście od ulicy Strażackiej) w godzinach od 7.30 do 15.30

2) elektronicznie poprzez portal Epuap,

3) wrzucić do skrzynki podawczej Ośrodka umieszczonej przed wejściem do budynku MOPS Grajewo

4) przekazać listownie na adres Ośrodka tj. Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Grajewie ul. Strażacka 6 19-200 Grajewo

Dla wniosków złożonych do 31 stycznia 2022 r. wypłata dodatków zostanie realizowana w 2022 r. w dwóch równych ratach, tj. do 31 marca i do 2 grudnia.

Osoby, które nie złożą wniosku do końca stycznia, nadal będą mogły to zrobić, jednak nie później niż do 31 października 2022 r. W tym przypadku wyplata 100% dodatku zostanie zrealizowana do 2 grudnia 2022 r.

Wzór wniosku o przyznanie dodatku osłonowego oraz wskazówki jak go wypełnić znajdują się w zakładce DODATEK OSŁONOWY - DOKUMENTY DO POBRANIA

 
Reklama