Strona główna

W związku z obchodzonym w dniach 22.02 - 28.02 Tygodniem Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem informujemy, że w siedzibie Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Grajewie w każdą sobotę w godzinach 8.00- 12.00 funkcjonuje Lokalny Punkt Pomocy Osobom Poszkodowanym Przestępstwem. Wszystkie osoby zainteresowane zapraszamy do kontaktu z panią Karoliną Gilejko pod numerem telefonu 518 595 672

Plik z wykazem poradni

 

 

W związku z trudnymi warunkami pogodowymi związanymi z okresem zimowym i niskimi temperaturami Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Grajewie nie zapomina o osobach najbardziej narażonych na wychłodzenie. Pracownicy socjalni regularnie kontrolują sytuację osób bezdomnym, samotnych i starszych z terenu miasta Grajewo.

Stale monitorują miejsca, w których osoby takie przebywają lub mogą przebywać.

Każdej osobie, która zgłosi się do Ośrodka zostaje udzielona pomoc zgodnie z oczekiwaniami. Osobom bezdomnym organizowane jest wsparcie zarówno w formie żywności i odzieży , którą mogą odbierać w Ośrodku, jak i finansowe jeśli zajdzie taka potrzeba.

Osobom wyrażającym chęć skorzystania ze schroniska, ogrzewalni czy noclegowni, zostaje udzielona pomoc zgodnie z ustawą o pomocy społecznej i możliwościami Ośrodka.

Pracownicy Socjalni Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Grajewie w okresie zimowym od 3lat współpracują z dzielnicowymi Komendy Powiatowej Policji w Grajewie w ramach akcji "Nie bądźmy obojętni".


 

Wnioski elektroniczne od 01.02.2021r.,

w formie papierowej od 01.04.2021r.

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Grajewie przypomina, że w związku z rozpoczęciem nowego okresu świadczeniowego od 1 lutego 2021 r. można składać elektronicznie wnioski o przyznanie prawa do świadczenia wychowawczego (500+).

Wnioski elektroniczne można składać za pomocą:

  • portalu informacyjno-usługowego emp@tia,
  • elektronicznej platformy usług administracji publicznej epuap,
  • platformy usług elektronicznych PUE ZUS,
  • systemów teleinformatycznych banków świadczących usługi drogą elektroniczną,

Wnioski o przyznanie świadczenia wychowawczego w formie papierowej będzie można złożyć w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Grajewie (punkt podawczy Ośrodka- wejście od ulicy Strażackiej) od dnia 01.04.2021r. w godzinach od 7.30 do 15.30.

W związku z obowiązującym w Polsce stanem epidemii zachęcamy Państwa do pobrania odpowiednich formularzy wniosków ze strony internetowej tut. Ośrodka, wypełnienie ich i umieszczenie w skrzynce podawczej znajdującej się na budynku Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Grajewie.

Ponadto apelujemy do Państwa o składanie wniosków drogą elektroniczną bez konieczności wizyty w urzędzie.

W razie jakichkolwiek wątpliwości i konieczności udzielenia dodatkowych informacji pracownicy Działu świadczeń pozostają do dyspozycji pod numerem telefonu (86) 273-08-76.